Перекласти сторінку
0
Кошик порожній

Допомагаємо розкрити творчій потенціал Ваших дітей.

Науково орієнтована діяльність старшокласників

Демократичні зміни в суспільстві наближають нас до принципово нових пріоритетів розвитку системи освіти. У сучаснихсоціокультурних умовах особдивого статусу набуває проблема оновлення діяльності загальноосвітніх навчальних закладів. Дедалі більше приділяється розробці нового змісту освіти, системі принципів, методів та форм навчальної роботи, які не тільки сприяютьзабезпеченню досягнення учнями певного рівня знань, умінь та навичок, але й стимулюють розвиток їх власного творчого потенціалу, адекватного сприйняття мінливого світу та повноцінного життя в ньому.

Згідно з Національною стратегією розвитку освіти України на 2012-2021 роки основним із завдань декларується створення цілісної системи роботи з обдарованою молоддю, забезпечення умов для її розвитку, соціалізації та подальшого професійного зростання. Учасниками семінару було зазначено, що здатність до саморозвитку, самореалізації є основною ознакою творчої особистості, важливим шляхомформування якої є залучення до науково-дослідницької через систему наукових товариств учнів. В рамках семінару розглянуті питання щодо координації діяльності, методичного супроводу та організації роботи наукових товариств учнів.

Найбільша увага була прикута до доповідей представників загальноосвітнів закладів області, які розповідали про досвід організації та діяльності наукового товаривства учнів в своїх закладах. Так систему діяльності шкільних наукових товариств учнів представляли: Навчально-виховний комплекс №67 "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів- ліцей" Одеської міської ради Одеської області ( Шевчук В.А.), Одеська спеціалізована школа № 117 І-ІІІ ступенів Одеської області (Кінбург Л.І.), Ренійський навчально-виховний комплекс (Попаз К.І.); діяльність кафедри інформатики загальноосвітньої школи № 65 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області (Глинська І.В.).

Одна з найцікавіших форм діяльності була розкрита представником Інституту математики, економіки та механіки ОНУ ім. І.І. Мечникова - це школа юного науковця , денапротязі року науковці знайомлять школярів-страшокласників із питаннями в галузі економіки, математики. В рамках семінару-практикуму за участі науковців ВНЗ м. Одеса були обговорені особливості та проблеми в розробці учнівських проектів, досліджень. Так за участю керівнків секцій біологічного напряму (Ямборко Г.В., Чернявський О.В.) був організований "круглий стіл" на тему: "Високий рівень предметних компетентностей - основа роботи над дослідженням", де піднімались питання особливостей розробки наукових досліджень учнями, окреслені підходи вирішення поставлених питань з учасниками семінару та винесено на загальне рішення провести профільний семінар-практикум на базі біологічного факультету , де кожен з керівників секцій хіміко-біологічного та відділення еколо7гії та аграрних наук більш детально розкриє питання організації проведення та розробки досліджень з учнями.

Науковцями та керівниками секцій МАН були розглянуті питання щодо проблем науковості в роботах учнів технічного відділення МАН; форми роботи з учнівською молоддю щодо підготовки наукових досліджень в галузі економіки; створення мережі дистанційної освіти в Одлеської області .